İspanya El Toro Barselona Valencia Zaragoza Madrid...

1. GÜN PAZARTESİ İZMİR - BARSELONA - VALENCİA

Pazar akşamını Pazartesi’ye bağlayan gece yarısını 15 dakika geçerken, saat 00:15'de İzmir Adnan Menderes Havalimanı DIŞ HATLAR Terminali'nde Lady Travel görevlileri ile buluşuyor ve Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra TÜRK HAVA YOLLARI'na ait, TK3023 sefer sayılı, 180 kişilik A321 tipi uçağımız ile gerçekleştireceğimiz AKTARMASIZ DİREKT uçuşumuz ile 02:15'de Barselona'ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 3,5 saatlik uçuşumuzun ardından varışımızı ve pasaport kontrolünü takiben İspanya'yı kapsayan gezi programımız için otobüslerimiz ile Valencia'ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben dileyen misafirlerimiz ile panoramik Valencia şehir turumuz. İspanya'nın 3. büyük şehri olan Valencia; mimar Calatrava'nın Sanat ve Bilim şehri adı altındaki bilim müzesi, tarihi merkezde Serranos kapısı, Basilica de la Virgen de los Desamparados, Katedral gibi tarihi yapılara da ev sahipliği yapar. Bu güzel şehirde yapacağımız keyifli gezimizin ardından otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama Valencia yakınlarındaki otellerimizde.


2.GÜN SALI VALENCİA - (TOLEDO) - MADRİD

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile birlikte Toledo turumuz için hareket. Toledo'nun surlarla çevrili tarihi merkezi 1986 yılında UNESCO tarafından dünya kültür mirası listesine dahil edilmiştir. Tage nehri ile çevrili doğal bir kale görünümündeki Visigot ve Kastilya krallıklarının başkenti olmuş bu şehir 16.yy a kadar da İspanya krallığının en parlak dönemlerine tanıklık edip başkentliğini sürdürmüş, çarpıcı eserlerle donatılmıştır. Metal silah işçiliği ile ünlenmiş olan şehirde panoramik olarak göreceklerimiz arasında İspanya'nın en önemli katedrali olan Santa Maria (dışarıdan), Alcazar ve San Martin Köprüsü bulunmaktadır. Toledo'da geçireceğimiz keyifli saatlerin ardından Madrid'e hareket varış ve otellerimize yerleşme. Konaklama Madrid yakınlarındaki otellerimizde.


3. GÜN ÇARŞAMBA MADRİD (SEGOVİA)

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile birlikte zengin tarihi mirasının yanı sıra canlı bir kültür ve sanat merkezi olarak da ünlenen muhteşem başkent Madrid'de panoramik şehir turumuz. Yapacağımız şehir turunda göreceklerimiz arasında, şehrin en önemli yerlerinden Mayor Meydanı, Puerta Del Sol, Cibeles ve Neptuno meydanları, Alcala Kapısı, Buen retiro Parkı, boğa güreşleri için yapılan las Ventas Arenası, Atocha Tren Garı, Santiago Bernabeu Stadı, Gran Via, Don Kişot Parkı ve Kraliyet Sarayı bulunmaktadır. Gezimizin ardından dileyen misafirlerimiz ile birlikte Segovia turumuza katılma imkanı. Madrid’in kuzeybatısında yeşil tepeler üzerinde kurulmuş tipik bir Roma şehri görüntüsündeki Segovia; geçmiş ile günümüzün bir arada yaşandığı tarihi şehirlerinden biridir. Şehirdeki su kemeri ve Alcazar Katedrali ile ünlüdür. Şehirde 19. yüzyılın sonlarına kadar kullanılan su kemeri antik şehri önemli bir askeri üs haline getiren Romalılar tarafından yapılmıştır. Şehrin batı ucunda üçgen çatıları, küçük kuleleri ve mazgallı duvarları ile yükselen Alcazar bir peri masalı şatosunu andırır ve Disneyland’ın sembolü haline gelmiş şatosuna ilham kaynağı olmuştur. Gezimizin ardından Madrid’e dönüş. Konaklama otellerimizde.
 

4.GÜN PERŞEMBE MADRİD - ZARAGOZA - BARSELONA

Sabah kahvaltımızın ardından Zaragoza'ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Zaragoza şehir turumuz. Zaragoza İspanya'nın kuzeydoğusunda İspanya'nın 4. Büyük şehri. Kendine özgü kültürü, yerel mutfağı, Del Pilar Bazilikası, La Seo Katedrali, Aljaferia Sarayı gibi yapıları ile dikkat çeker. Şehirde vereceğimiz keyifli bir molanın ardından akşam üzeri Barselona'ya varışımız takiben otelimize yerleşme ve serbest zaman. Konaklama Barselona yakınlarındaki otellerimizde.


5.GÜN CUMA BARSELONA (PARK GUELL - GOTİK MAHALLE)

Sabah kahvaltımızın ardından rehberlerimiz eşliğinde dileyen misafirlerimiz ile yapılacak panoramik Barselona şehir turunda Catalunya Meydanı, ünlü Passeig de Gracia Caddesi üzerindeki Pedrera, Batllo, Amatller, Lleo evleri, Montjuic, Cristobal Colon anıtı, Sagrada Familia Kilisesi görülecektir. Şehir turumuzun ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte Park Guell ve Gotik Mahalle turumuz. Barselona tarihinin başladığı yerdir “Gotik Mahalle”. Erken Roma ve Ortaçağ döneminde şehrin kendisini oluşturan “eski kent (ciutat Vella)” günümüzde de Barselona'nın kalbi olmayı sürdürmektedir. Park Guell, Barselona'nın dünyaca ünlü sıra dışı parkıdır. 1910 yılında sanayici Eusebio Guell, şehrin üzerinde yükselen özel bir site yapması için ünlü mimar Gaudi'yi görevlendirmiştir. Park, Gaudi'nin ünlü Sagrada Familia eserinden sonraki en iddialı yapısıdır. Park Guell'de ortak bahçeleri bulunan, 60 evden meydana gelen bir site inşa edilmesi planlansa da proje boyunca evlerin yalnızca ikisi bitirilebilmiştir. Yarısı tamamlanabilen projenin iptalinin ardından bahçeler 1922 yılında park olarak halkın kullanımına açılmıştır. 1984'te UNESCO'nun Dünya Mirası Listesi'ne alınan ve farklı mimari tarzların çarpıcı uyumunu yansıtan parkta trencadis seramikleri, yılanı andıran bir bank, peri masallarını canlandıran pavyonlar, Gotik kemerler görülmeye değerdir. Turumuzun ardından serbest zaman. Konaklama otellerimizde.


6.GÜN CUMARTESİ BARSELONA (GİRONA - FİGUERES - SALVADOR DALİ) - (LA ROCA OUTLET) - İZMİR

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimizin katılımı ile ekstra olarak yapılacak olan Girona, Figueres, Salvador Dali Müzesi ve La Roca Outlet gezisi. Tur esnasında önce tarihi Girona şehrinde San Feliu kilisesi, Santa Maria katedrali meydanı, mimar Eiffel'in demir köprüsü ve Yahudi Mahallesi görüldükten sonra ressam Salvador Dali'nin yaşadığı Figueres'a varıyoruz. Figueres kasabasının Dali'ye tahsis ettiği, İspanya'nın en çok ziyaretçi çeken ikinci ama en ilginç müzesi olma özelliği taşıyan Teatro - Museo Dali gezimizin ardından Barselona'ya geri dönüş yolumuzda La Roca Village Outlet’te 100'den fazla ünlü markaya ait mağazalarda %50'lere varan indirimlerle alışveriş yapma imkanı bulabilir veya şık cafelerinde dinlenebilirsiniz. Gezimizin ardından Barselona'ya geri dönüş ve serbest zaman. Rehberlerimizin belirleyeceği saatte dönüş yolculuğumuz için Barselona Havaalanı'na transfer. Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra saat 00:05'de TÜRK HAVA YOLLARI'na ait, TK 3022 sefer sayılı, 180 kişilik A321 tipi uçağımız ile AKTARMASIZ DİREKT İzmir'e hareket ediyoruz. İzmir'e varış ve başka bir Lady Travel turunda buluşmak üzere vedalaşma.

 

Tümü