Polonya Baltık Ukrayna Krakow-Varşova-Vilnius-Riga-Tallinn-Lviv...

1.Gün CUMARTESİ İZMİR - İSTANBUL - LVİV

Cuma’yı Cumartesi’ye bağlayan gece yarısını 2 saat 15 dk geçerken saat 02:15'de İzmir Adnan Menderes Havalimanı TÜRK HAVA YOLLARI İÇ Hatlar Kontuarı önünde Lady Travel görevlileri ile buluşuyor ve Check-In işlemlerimizi tamamladıktan sonra TÜRK HAVA YOLLARI'na ait TK2305 sefer sayılı uçağımız ile 03:45'de İstanbul'a hareket ediyoruz. Saat 04:55'de varışımızı takiben, saat 08:05'de kalkacak TÜRK HAVA YOLLARI'na ait TK441 sefer sayılı uçağımız ile Ukrayna, Polonya ve Baltık Ülkelerini kapsayan programımız için Lviv'e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10:05'de inişimizi ve pasaport kontrolünü takiben TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ panoramik Lviv şehir turumuz. Ukrayna dilinde “ASLAN” anlamına gelen Lviv; Unesco Dünya Kültür Mirası Listesinde bulunuyor ve her yıl turist akınına uğruyor. Zarif Kubbeli Katedralleri, esrarengiz ahşap kapılara ve romantik avlulara sahip binaları ve meydanları ile masalsı bir Orta Avrupa kentidir. Yürüyerek yapılacak olan turumuzda, Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Svobada Meydanı, en eski katedral ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından dünyaca ünlü el yapımı Lviv çikolatalarının satıldığı çikolata fabrikasını ziyaret ve serbest zaman. Ardından otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama Lviv’deki otelimizde.


2.Gün PAZAR LVİV - KRAKOW

Sabah kahvaltımızın ardından Krakow’a doğru yola çıkıyoruz. Her ne kadar Varşova başkent olsa da Polonya’nın akademik, kültürel ve turizm merkezidir Krakow. Şehre varışımızı takiben TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Krakow şehir turumuz. Panoramik turumuz sırasında Kralların ikamet ettiği Wawel Sarayı'nı (dışarıdan) ve Polonya'nın en uzun nehri olan Wisla'yı gördükten sonra Kral yolunu takiben eski şehir meydanına geçiyoruz. Yolda ünlü astronom Mikolaj Kopernik'in evini, Maria Magdalena Meydanını, 12 Havariler Kilisesi'ni göreceğiz. Eski şehir meydanına vardığımızda, dünyanın en güzel kiliselerinden biri kabul edilen, farklı kuleleri ve Hejnal melodisi ile ünlenmiş Azize Meryem Kilisesi'ni göreceğiz. Kapalı Çarşı, şehre giriş anıtsal kapısı Barbakan ziyaretleriyle turumuz sona eriyor. Turumuzun ardından otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama Krakow’daki otelimizde.


3.Gün PAZARTESİ KRAKOW (TUZ MADENİ)

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Wieliczka Tuz Madeni gezisi. Bu maden Polonya’da mutlaka görmeniz gereken yerlerden bir tanesi. 15 milyon yıl önce iç deniz olan bu bölgede zamanla sular çekilmiş ve bu deniz tuz madenine dönüşmüş. 1996 yılına kadar aktif olarak çalıştırılan bu maden bu tarihten sonra turistik bir mekana dönüşmüş. Madenin içinde yer alan odalar, salonlar, kilise, sayısız heykel ve kabartmalar tamamen bu madenden çıkarılmış kaya tuzundan yapılmıştır. Gezimizin ardından geri dönüş. Konaklama Krakow’daki otelimizde.


4.Gün SALI KRAKOW - VARŞOVA

Sabah kahvaltımızın ardından Varşova'ya yolculuk. Varışımızı takiben TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Polonya'nın başkenti Varşova'da şehir turumuz. Üç Haç Meydanı, şehir merkezi, Charles de Gaulle Meydanı, Stalin mimarisinin en güzel örneklerinden olan Bilim ve Kültür Sarayı ile yeni şehir merkezi göreceğimiz yerler arasında. Ardından II. Dünya Savaşı sırasında tarihin gördüğü en büyük bombardımanı yaşamış, taş taş üstünde kalmayacak şekilde tamamen yıkılmış bu kentin kalbi olan, 1983 yılından beri Unesco'nun “Dünya Kültür Mirası” listesinde yer alan eski şehre yani Stare Miasto'ya geçiyoruz. Burada, Lehistan İmparatorluğu'nun başkentini Krakow'dan Varşova'ya taşıyan III. Zygmunt'un sütun heykeli, Kraliyet Sarayı, Saint Jan Kilisesini ve Çanlı Meydanı diğer görülecek yerler arasındadır. Panoramik görüntü setinden şehirden geçen Vistül Nehri’ni ve kentin iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri seyrettikten sonra eski şehir meydanını ve Varşova'nın simgesi olan “Syrena” heykelini ziyaret ediyoruz. Ardından şehre giriş anıtsal kapısı “Barbakan”'dan geçerek XIII. yy.dan kalan yeni şehre giriyoruz ve Madam Curie'nin evini görüyor, yeni şehir meydanını ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama Varşova'daki otelimizde.


5.Gün ÇARŞAMBA VARŞOVA - VİLNİUS (TRAKAİ)

Sabah kahvaltısının ardından Polonya'dan ayrılıyor ve Litvanya'nın başkenti Vilnius'a doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Trakai turumuz. Turumuz sırasında 15.yy'da Galve Gölü'nün ortasındaki bir yarımadaya inşa edilmiş Trakai Kalesi ve Müzesini ziyaret ediyoruz. Bir çok gölün bulunduğu, tepelerin ve ormanların arasında konumlanan bir doğa harikasıdır Trakai. Ayrıca, Karaites olarak adlandırılan bir Musevi Türk etnik grubunun da evi olarak kabul ediliyor. Litvanya'nın turistler tarafından en çok ziyaret edilen bu tarihi bölgesi aynı zamanda nikah sonrası gelin ve damadın uğur getirmesi için ziyaret ettikleri popüler bir mekan… Vilnius’a varışımızı takiben otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama Vilnius'daki otelimizde.


6.Gün PERŞEMBE VİLNİUS - (HILL OF CROSSES) - RİGA

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Vilnius şehir turumuz. 2009 Avrupa Kültür Başkenti olan Vilnius'ta 1200'den fazla Ortaçağ dönemine ait yapı ve 48 adet büyük kilise bulunuyor. Neris Nehri kenarında 1323 yılında Büyük Dük Gediminas tarafından kurulan Vilnius'da Katedral Meydanı, Vilnius Katedrali, Gediminas Kulesi, Gediminas Heykeli, St. Peter ve St. Paul Kilisesi, St. Anne Kilisesi ve Amber Galerisi gezildikten sonra Subacius Tepesi'nden şehrin panoramik manzarasını çekmek üzere fotoğraf molası. Vilnius'un önemli bir sembolü olarak kabul edilen Dawn Kapısı'nı görerek gezimizi tamamlıyoruz.Turumuzun ardından Letonya'ya hareket ediyoruz. TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Litvanya sınırlarında yer alan Hill of Crosses turu. Burası Katolik Litvanya'nın kutsal yerleşim bölgesi. Bu bölgede yaklaşık 50.000 adet birbirinden farklı boylarda Hac bulunduğu tahmin ediliyor. Litvanya'nın en etkileyici yerlerinden biri olan Hill of Crosses turumuzun ardından Letonya sınırını geçtikten sonra ise Riga'ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızın ardından otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama Riga'daki otelimizde.


7.Gün CUMA RİGA (JURMALA)

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Riga şehir turumuz. Turumuz sırasında 1201 yılında kurulan Riga'nın Old Town denilen tarihi merkezindeki önemli yapılarını görüyoruz. St. Peter's Kilisesi, Brotherhood of the Blackheads Evi, Dome Katedrali, Büyük ve Küçük Guildhalls, St. Jacob's Kilisesi, Riga Kalesi, Özgürlük Heykeli ve şehrin eşsiz mimarisine tanık olacağımız art nouveau sitilinde yapılarıyla süslü sokakları göreceğimiz yerler arasında. Şehir turunun ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Jurmala Turu. Letonya'nın Baltık Denizi kıyısında yer alan Jurmala şehir turunda bembeyaz kumsalları ve orman içerisinde yer alan romantik ağaç evleriyle Letonya'nın sayfiye bölgesini ziyaret ediyoruz. Tertemiz çam kokulu havası, dingin atmosferi, şifalı suları, çamur kürleri ile Baltık Ülkeleri'nin en ünlü Spa otelleriyle yerli halkın ve turistlerin rehabilitasyon merkezidir Jurmala. Hava kirliliğini önlemek amacıyla araba girişlerinin ücretli olduğu bu şirin sahil kasabasında dilerseniz yol boyunca uzanan şirin kafelerde keyif yapabilirsiniz. Turumuzun ardından Riga'ya geri dönüyoruz. Geceleme Riga’daki otelimizde.


8.Gün CUMARTESİ RİGA - TALLİNN (SİGULDA)

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Sigulda turu. Riga'ya 51 km uzaklıktaki, Letonya'nın en güzel şehirlerinden kabul edilen Sigulda şehir turunda Sigulda Kalesi, Gauja Milli Parkı, Gutman Mağarası, Turaida Kalesi ve müzesi ziyaret ediliyor. Kalelerin arasında gezerken kendinizi Ortaçağ Avrupası'nda hissedeceğiniz Sigulda, yemyeşil ağaçları, ovaları, Gauja Nehri'nden oluşan muhteşem doğası ile sizi büyüleyecek. Turumuzun ardından Estonya'nın başkenti Tallinn'e hareket ediyoruz. Otelimize varış ve yerleşmenin ardından konaklama Tallinn'deki otelimizde.


9.Gün PAZAR TALLİNN - İSTANBUL - İZMİR

Sabah kahvaltımızın ardından TÜM MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÜCRETSİZ Tallinn şehir turumuz. En iyi korunmuş ortaçağ şehirlerinden biri kabul edilen Tallinn şehir turumuzda, UNESCO'nun “Dünya Mirası” olarak koruma altına aldığı ve şehrin karakteristik özelliklerini taşıyan tarihi yapılar ziyaret ediliyor. Estonya bayrağının dalgalandığı Tall Hermann Kulesi, Toompea Kalesi, Alexander Nevsky Katedrali, Dome Kilisesi'ni görüp Toompea Tepesi'nden şehrin en güzel panoramik manzarasının fotoğrafını çektikten sonra St.Nicholas Kilisesi'ne geçiyoruz. Turumuzun ardından belirlenen saatte Tallinn Havalimanı'na hareket. TÜRK HAVA YOLLARI TK 1422 sefer sayılı uçağımız ile 18:15'de İstanbul'a hareket, 21:35'de İstanbul'a varış ve TK2346 sefer sayılı uçağımız ile saat 23:00'de İzmir'e hareket. Varış ve başka bir Lady Travel turunda buluşmak üzere vedalaşma.

Tümü